TV TIP: SPORT1 – Super Bowl

Tuto neděli čeká fanoušky amerického fotbalu velké vyvrcholení sezony NFL. V exkluzivním přímém přenosu na televizní stanici Sport1 mohou od 23:30 sledovat 53. ročník slavného Super Bowlu. V něm se utkají nejlepší týmy play-off Los Angeles Rams a New England Patriots.

Letošní finále je soubojem generací. Na straně Patriots stojí velezkušené a dnes již legendární duo šestašedesátiletý trenér Bill Belichick a jedenačtyřicetiletý quarterback Tom Brady. Perfektně sehraný tandem získal pro tým z Foxborough již pět trofejí Vince Lombardiho. Díky tomu jsou Patriots nejúspěšnějším týmem všech dob a letošní triumf by jejich historickou dominanci jen potvrdil.

To pro Belichickova oponenta na lavičce Rams – Seana McVaye se jedná o premiéru v Super Bowlu. Jeho věk je oproti kouči Patriots přesně poloviční. Třiatřicetiletý McVaye se tak zapíše do historie jako nejmladší kouč historie Super Bowlu. A i na klíčové pozici quarterbecka má tým z Kalifornie výrazně mladší postavu. Mladíček Jared Goff bude chtít v konfrontaci s Bradym ukázat, kdo je novým králem NFL.