O věnec buřtů 2019 – 66.ročník

Zveme všechny příznivce cyklistiky na cyklistický závod „O věnec buřtů“, který se jezdí již od roku 1953.
Závod je považován za neformální ukončení cyklistické sezóny s tradičním opékaním buřtů na chatě Horské služby na Alšovce.

Závod se koná 28.9.2019 se startem v 14:00 hod. Bude zajištěn moto doprovodem. Všichni účastníci jsou povinni dodržovat pravidla silničního provozu. Vždy je třeba dbát pravidla jízdy v pravém jízdním pruhu. Každý závodník je povinen použít při závodě ochrannou cyklistickou přilbu. Pořadatel neručí za škody vzniklé závodníkům, ani jimi způsobené.

Bohužel máme opět letos uzavřenu hlavní trasu Buřťáku, přes Petlery a tak jsme nuceni natáhnout trať 05 přes Kláštereckou Jeseň, v níž bude možná umístěna prémie o ceny pro podporu pitného režimu a zdravé životosprávy. Sejdeme se tedy na křižovatce ulic Vítězná a highway na Jeseň. Kousek pod startem Pěti potoků.

Startovné je symbolické a to 50 káčé.

V cíli, v areálu HS Alšovka má každý závodník nárok na knaka a piváka, po předložení lístku, který dostane po zaplacení startovného. Ceny budou připraveny pro první tři, v kategoriích: žáci, dorosťáci, ženy pod 40, ženy nad 40, chlapi pod 40, nad 40 a nad 60 jáhrů.
Závod je pořádán za podpory Alšovky, Krušné na kole, ALBE technik s.r.o. a Supcon.

Oheň bude plápolat (snad) a co si budeme povídat….BUŘTY V LESE JSOU HALT BUŘTY V LESE. Když ta šťávička kape na ten chlebíček… celým lesem to voní… doražte, těšíme se na vás.
Pořadatelský tým

https://o-venec-burtu.webnode.cz/
http://alsovka.cz/