10GB pro Perštejn

Před koncem roku 2019 se nám podařilo zprovoznit 10GB spoj mezi našimi kabelovými sítěmi v Klášterci nad Ohří a Perštejně. Vlákna se rozsvítila 20. prosince a veškerý provoz, pro Perštejn a okolní klienty připojené na vrch Špičák, jsme hned nasměrovali na novou trasu. Do té doby jsme pro připojení této lokality měli v provozu pouze bezdrátové spoje Klášterec-Špičák a pak Špičák-Perštejn. Jejich přenosová kapacita pomalu začínala být nedostatečná a tak jsme koncem roku hledali řešení, jak se s Perštejnem propojit kabelově. Jeden z hlavních požadavků byl stihnout spoj rozlinkovat do Vánoc, kdy vzroste datový provoz do domácností. To se nám nakonec povedlo, za což jsme velice rádi, jinak by si vánoční pohádky Perštejnští neužili a s nimi i naši technici.

S touto rychlo akcí bude souviset několik dalších výluk spojení v částech Perštejna. Během jara začneme instalovat do rozvaděčů nové komponenty a připravíme se tak na nasazení nové technologie v Perštejnské síti. U nově budovaných částí Perštejnské sítě budeme již nabízet pouze tzv. FTTH připojení. Jedná se o zavedení optického vlákna až k zákazníkovi domů, prostřednictvím technologie GPON bude mít zákazník po jednom optickém vlákně k dispozici linku zvládající přes 1GB. Po obnově vybavení ve stávajících rozvaděčích bude tato technologie dostupná po celé naší síti v Perštejně, v provozu zatím zůstane i stávající technologie. Nové zákazníky budeme tedy už od léta připojovat pouze GPONem.

V roce 2020 chceme v Perštejně pokračovat ve výstavbě kabelové sítě v ulici Zahradní a jejím okolí – Krátká, Husova. Dále zasíťujeme nové stavební pozemky na ulici Temberská.

O výlukách budeme obyvatele dotčených částí včas informovat všemi dostupnými komunikačními kanály. Sociální sítě a weby – Kabel1 a obce, mobilním rozhlasem a letáky.

Děkujeme že jste s námi. Tým Kabel1.