Noční výpadek služeb 18.4.2020

Včera v sobotu 18.4.2020 ve 23:20:25 došlo na mnoha místech Klášterce k dalšímu z mnoha krátkých a častých výpadků elektřiny od ČEZ v délce trvání desetin sekundy. 

V centrálním připojovacím místě pro celou naší síť máme pro pokrytí jak těchto velmi krátkých, tak i delších výpadků elektřiny kvalitní záložní zdroj s velkými bateriemi, který v pravidelných intervalech udržujeme včetně jeho baterií. Pro dlouhé výpadky dodávky elektřiny v délce trvání několika hodin zálohujeme benzínovou elektrocentrálou.

Tentokrát záložní zdroj krátký výpadek nepřežil. Jeho rychlá, dočasná oprava a odstranění následků nám zabralo 20 a více minut podle toho jak se dařilo jednotlivé zařízení oživovat.

Současně v ulici Václava Řezáče, Boženy Němcové a blízkého okolí došlo k dlouhému, výpadku napájení od ČEZ a to zejména v místě umístění směrovače internetu a televizních zařízení pro tuto oblast. I v tomto místě je zařízení napájené ze záložního bateriového zdroje s výdrží přibližně do jedné hodiny – což ale v tomto případě nestačilo.

Děkujeme za pochopení. Team Kabel1.