TV TIP: Měsíc velkých koček na WILD

MĚSÍC VELKÝCH KOČEK je na Nat Geo Wild už pravidelnou událostí, která ukazuje majestátnost a sílu těchto nádherných zvířat. Program mimo jiné ale představuje i práci, kterou se společnost National Geographic Society podílí na ochraně velkých koček a jejich prostředí prostřednictvím Big Cat Initiative with Derek and Beverly Joubert.

HLAVNÍ PREMIÉRY:

Levhart s nefritovýma očima
Neděle 7.2. v 18:00 – premiéra

Jmenuje se „Toto“, svahilsky Malá, a má nejvýraznější, nejjasnější, akvamarínové oči. Narodila se během zuřících záplav v keňské rezervaci Maasai Mara. Dokument Levhart s nefritovýma očima, vyprávěný oscarovým hercem Jeremem Ironsem („Watchmen“), odhaluje první tři roky života Toto, kdy se učí základní dovednosti přežití a dospívá. Světově proslulí filmaři, průzkumníci National Geographic a velcí ochránci koček Dereck a Beverly Joubert odhalují příběh Toty jedinečnou perspektivou – 4K záběry přirozeného prostředí a neobyklé záběry termálním vidění.

Cecil, lví král
Neděle 14.2. v 18:00 – premiéra

Tento jedinečný dokument sleduje život a odkaz jednoho z nejznámějších lvů na světě – Cecila. Cecil, obrovský král velkých koček, válečník, otec a věrný bratr. Ale jeho předčasná smrt způsobená nezákonným lovem znamenala konec jeho mimořádné vlády a vyvolala nevoli a smutek po celém světě. Dokument se zabývá životem lva za novinovými titulky, jeho hrdostí před a po jeho smrti a také tím, jak se stal největším africkým králem zvířat.

Královna rychlosti
Neděle 21.2. v 18:00 – premiéra

Nzuri je královnou rychlosti, ale být rychlá není vše. Neustále je šikanována hyenami na pastvinách a lovena lvy v bažinách. Když jsou dvě její mláďata zabita, rodina je vyhoštěna do přechodového lesa. Musí se naučit, jak přizpůsobit své lovecké metody a k rychlosti přidat i taktiku, aby přelstila své nepřátele a úspěšně vychovala zbývající mláďata.

Maya, tygří královna
Neděle 28.2. v 18:00 – premiéra

Dokument, který vznikal více než 6 let, přináší příběh tygřice Mayi v tygří rezervaci v Tadobě v indickém vnitrozemí. Tady bengálští tygři prohánějí divoké psy, bojují s medvědy pyskatými a perou se mezi sebou v dosud nevídaných záběrech. Maya si vytváří svá vlastní pravidla, pokud jde o mláďata, i když mateřství není vůbec snadné. A udělá vše, aby zajistila svou pokrevní linii v království Taru.


DALŠÍ PREMIÉRY A POŘADY:

Ledové království levharta sněžného
Neděle 1.2. v 18:48

V tibetském údolí plném dechberoucí krásy a rozmanitosti živočišných druhů sledujeme levharty sněžné a jejich ani ne rok stará mláďata.

 Levhart a hyena – nezvyklí přátelé
Neděle 7.2. v 18:48 – premiéra

Po velmi divokém náhodném setkání se osamělý hyení samec a samice levharta spojí. Jejich neobvyklé lovecké partnerství a spolupráce přináší své plody.

Levhart teenager
Neděle 7.2. v 19:35 – premiéra

Pemba je tak trochu mamánek. Ve svých dvou letech by už měl žít nezávisle, ale on je stále doma. Jako většina teenagerů je netrpělivý a svéhlavý, a proto selhává při sledování kořisti a lovu samotném a matka jej musí živit. Když se vážně zraní, musí Pemba najednou rychle dospět a postarat se o sebe sám. Podaří se mu zpřetrhat mateřská pouta, postavit se na vlastní nohy a vyjít tak vstříc dospělosti?

Levhartí královna
Neděle 7.2. ve 20:25 – premiéra

Silná levhartice Olimba vládne rozlehlému území podél řeky Luangwa v Zambii. Poznejte tuto obdivuhodnou lovkyni, statečnou královnu a oddanou matku.