Soutěž – Ztracené poklady – National Geographic

  • Soutěž na téma Ztracené poklady Říma s National Geographic:

ZTRACENÉ POKLADY ŘÍMAStarodávné cesty – nová poznání
Premiéra 22. květen 2022

Římská říše posunula výstavbu silnic na novou úroveň a vybudovala systém, který se rozprostíral po celé Evropě i mimo ni a zanechal po sobě trvalé dědictví.
V seriálu Ztracené poklady Říma vezmeme diváky na vzrušující cesty objevů – všechny vedou do Říma.
Sledujeme odborníky, kteří dělají vše pro to, aby objevili poklady, které po sobě tato mocná říše zanechala.
Mezinárodní týmy archeologů se pouští do odhalování tajů života za dob Římské říše. Vykopávky je zavedou do podzemí Pompejí, umožní odhalení dosud neznámého kolosea a také vyzvednutí klounu z bitevní lodi, jenž 2000 let dlel na dně oceánu.

  • Výhra této soutěže:

Od National Geographic: Taška, cestovní mapa Říma, flashdisk
Od Kabel1: Deštník, multifunkční šátek

Ze správných odpovědí budou vylosování 3 výherci, kteří obdrží balíček dárečků od National Geographic a KABEL1 Internet Provider.

  • Soutěžní otázka (odpovídejte do 22.05.2022):

Soutěž je určena pro zákazníky služeb Kabel1. Vylosování proběhne v týdnu od 23.5. do 27.5.2022.

První epizoda seriálu Ztracené poklady Říma od National Geographic Vás zavede do Pompejí a my se ptáme, jakého roku byly zničené Pompeje výbuchem sopky Vesuv?

Hlasování ukončeno
  • Ochrana osobních dat:

S účastí v soutěži souhlasíte se zpracováním osobních dat a to jmenovitě jméno, adresa bydliště a email. Tyto data jsou vyžadována za účelem zpracování a vyhodnocení soutěže.

  • Epizody „Ztracené poklady Říma“:

Skrytá tajemství Pompejí
22. května ve 22:00
Archeologové odstartovali nové vykopávky v Pompejích s nadějí na odhalení nových příběhů lidí, kteří zde žili a zemřeli. Mimo jiné objeví obětní lebku a mumifikované tělo bohatého osvobozeného otroka.

Potopená antická tajemství
29. května ve 22:00
Jak se Řím stal dominantou velké části starověkého světa? U pobřeží Sicílie objeví vyšetřovatelé stopy po rozhodující námořní bitvě. Pomocí potápěčů, podvodního robota a jeřábu vytáhnou na hladinu dávno ztracenou relikvii bitevní lodi. V Terracině jižně od Říma tým archeologů prozkoumá starověký chrám na vrcholu hory a v Kartágu v Tunisku stopy odhalí, jak jedno smrtící soupeření vychýlilo misky vah moci ve prospěch Říma.

Tajemství Kolosea
5. června ve 22:00
Jak se z Kolosea, arény určené pro krvavé gladiátorské turnaje, stal největší symbol antického Říma? V touze po rozluštění této záhady se archeologové vydají do všech koutů bývalého impéria.

Neronův ztracený palác
12. června ve 22:00
Hluboko pod římskou zástavbou se ukrývá klenot – palác postavený v 1. století n. l. Šlo o nejextravagantnější budovu v římských dějinách. Co dnes vypovídá o svém majiteli, císaři Neronovi?

Tajemství Hadriánova valu
19. června ve 22:00
Hadriánův val je největší stavbou, jakou kdy Římané vybudovali. Táhne se v délce 117 kilometrů napříč Británií a původně vymezoval severní hranici největší říše, jaká kdy spatřila světlo světa.

Zkáza Herculanea
26. června ve 22:00
Ničivá sopečná erupce, která v roce 79 n. l. pohřbila Pompeje, má na svědomí i další oběť: Herculaneum. Vzhledem k poloze ještě blíže ke kráteru Vesuvu bylo město pokryto 5x silnější vrstvou popela.