Kvalita připojení

Kabelové připojení

Rychlosti pro jednotlivé uživatele jsou nastaveny pro každého samostatně. Nemělo by tedy docházet k tomu, že se rychlost připojení vašeho počítače bude měnit s aktivitou ostatních uživatelů. Placenou kvalitu připojení k Internetu jsme schopni udržovat mezi hranicí bytu uživatele a národním uzlem [ NIX ] v Praze. Dál je ale řada věcí,které nejsme schopni ovlivnit.

 • Snížení rychlosti je nejčastěji způsobeno špatnou kondicí operačního systému Windows v počítači uživatele.Většinou se jedná o nedefinovatelné množství různých druhů virů,které tak zaměstnají počítač,nebo změní jeho nastavení,že se stává až nepoužitelný. Uživatelům operačního systému Linux zatím tyto problémy nehrozí.
 • Použitím bezdrátového adaptéru abyste se vyhnuli tahání kabelů v bytě, výrazně degradujete kvalitu a spolehlivost vašeho připojení.
 • Virové záplavy produkované počítači s OS Windows mohou negativně působit na chod celé sítě a tím někdy snížit její propustnost.
 • I v případě že je vše v pořádku od klávesnice až do Prahy – není vyhráno. Velmi záleží na zatížení a kvalitě připojení vzdáleného počítače-serveru ke kterému se připojujete. Poskytovatelé internetového připojení vzdálených serverů se kterými komunikujete, chrání zájmy své a svých uživatelů filtrováním obsahu nebo přístupu. To potom může vést k omezení, nebo nedostupnosti některých služeb.

Z těchto a z množství dalších příčin se nedá zaručit že námi nastavené rychlosti bude vždy dosaženo. Proto u připojení nelze hovořit o garantované lince.

Bezdrátové připojení

Zde platí všechny problémy jako u kabelového připojení, ale přidávají se další komplikace. Aktivita ostatních uživatelů a to zejména s virem napadenými Windows výrazně poškozuje kvalitu připojení všech uživatelů připojených ke stejnému přístupovému bodu. Situaci dále komplikuje stále více se rozšiřující počet lidí, kteří mají doma vlastní přístupové body. Vysílacích kanálů je jen velmi málo a tak všudypřítomné rušení často ještě více znehodnocuje kvalitu připojení. Při servisech řešíme tyto příčiny poruchy připojení:

 • Zaseknuté zařízení v důsledku poklesu napětí v rozvodné elektrické síti.
 • Viry znefunkčněný Operační systém Windows.
 • Od elektřiny odpojené wifi adaptéry.
 • Vylomený anténní konektor.
 • Otočená anténa, zastínění vzrostlým porostem.
 • Poškození za bouřky.
 • Rušení vlastním wifi zařízením.

Náš přístupový bod je často od antény zákazníka vzdálen několik set metrů. Zákazník si potom na stejném kanále pustí vlastní přístupový bod, aby mohl chodit v domě s notebookem. Ten je běžně v těsné blízkosti zařízení které slouží k jeho připojení do Internetu. Nejen že tak uživatel zaruší svoje spojení do Internetu, ale běžně též své nejbližší okolí. U bezdrátového připojení je garance kvality připojení téměř nemožná.

UPLOAD

Rychlost toku dat od uživatele směrem do Internetu je nastavena přibližně na 50% rychlosti stahování. Tuto rychlost měníme s ohleden na co nejlepší funkci připojení podle požadavků okamžité situace.