Upozornění: Program VLC nebude po 31.12.2022 dostupný. Od 1.1.2023 bude možné sledovat TV pomocí aplikací GENIUS TV. Nejvýraznější výhodou oproti stávajícímu systému je možnost sledovat všechny televizní programy včetně archivu.


Pro přehrávání televize na vašem počítači:

V případě že používáte operační systém Windows stáhněte a nainstalujte program VLC. V našem odkazu je připraven instalační soubor.

Musíme upozornit, že na počítači nemůžete přehrát veškeré programy z nabídky. Technicky to umíme zvládnout, ale smluvní podmínky jednotlivých televizních stanic nám to neumožňují. Taktéž výkon počítače musí být na rozumné úrovní.

Uživatelé kteří na svém počítači používají operační systém Linux naleznou playlist na adrese http://10.1.1.2/playlist.m3u . V prostředí Gnome vytahněte ikonu programu VLC na plochu, nebo třeba na některou lištu. Pravým tlačítkem myši na ikoně VLC vyberte Vlastnosti a v položce příkaz připište na konec uvedenou cestu k playlistu.

Získání programu VLC:
Popis základních tlačítek:

Oficiální stránky programu VideoLanClient

Starší verze VideoLanu ve verzi 2.2.6. Stahovat můžete zde….
Starší verze VideoLanu ve verzi 3.1.2. Stahovat můžete zde….

Známé problémy:
  • Problémy s přehráváním, sekáním? Zkuste v Nastavení -> Vstup/Kodeky přepnout hodnotu „Dekódování urychlené pomocí hardware“ na „ZAKÁZAT“, případně zkusit všechny možnosti. Po každé změně je potřeba VLC vypnout a zapnout.
    (tato změna nastavení bohužel nepomáhá u všech počítačů)
  • Nedostatečný výkon počítače? V takovém případě nejsme schopni jakkoliv pomoci. Jedinou možností je pořízení výkonnějšího počítače, notebooku.